6 Mayıs 2008 Salı

İşte Doğumgün(leri) Telaşımız

Yaşgünü elbiselerimiz alındı, davetiyeler hazırlandı,börek çörek kim ne yapıcak haberleşildi, doğum günü pastası benim yoğun isteğim üzerine iki tane ısmarlandı (e benim çocuklarım yarımşardan bir kişi değil ya! ayrı pastaları hakediyorlar herkes gibi) aaa unutuyordum ev süslendi (aslında işin çocuklar için en güzel kısmı buydu. Bir akşam önce oturduk ben,babaları,ananeleri,dedeleri deli gibi balon şişirdik ama ne balon. Balondan palyaço yaptık tabii palyaçoya benzedi mi orası meçhul ama Ethem ve Efdal bu sırada çok mutlu oldular. Doğrusu biz de çok kikirdeştik.) ,

Doğumgünleri onlar anlamasalar da güzel geçti. Yalnızca neyin paniği oldu bilemiyorum çocuklara doğum günü şarkısı söylemeyi unutmuşuz. O gece yattım ya bir eksiklik vardı bu akşam pasta geldi gitti neydi eksiklik derken anladım ki şarkı söylememişiz pıtırcıklarıma. Bir de adam gibi pastalarının önünde resim çekilmemişiz. Düşününce ya biz ne yaptık ki o zaman günün anlamına uygun:)))) bol bol pasta yedik:)) biri meyveli biri çikolatalı ( iki bebiş olmasının yararları)

Veeee sonra biz bir de ikinci kere yaşgününü kutladık. Meleklerimin teyzesi kuzucuklarına çok güzel iki pasta yaptırmış. Bu sefer uzak misafirlerimiz de vardı aramızda. Canım teyzecim,eniştecim,dayıcım ve yengecim. Görülmeye değer bir yaşgünü oldu. Gören sanki yaşgünü kızımla oğlumun değil de benimle ablamın sanır. Asli yaşgünümüzde doğumgünü şarkısını söylemeyi unuttuk diye bu sefer şarkıya kendimizi kaptırdık. Herkes bağıra çağıra yaşgünü şarkısı söylüyor. Ethem ile Efdal şaşkın ablam ile ben ağzımız kulaklarımızda. Çok komiktik doğrusu.

Bu arada yaşgünü hediyelerimize gelince neler yok ki arasında. Kıyafetler,pusetler,bisikletler,mayolar,ayakkabılar,çerçeveler.... bunu buraya yazıyorum isterim ki ilerde meleklerim okuyup hatırlayabilirlerse ansınlar diye:))) yoksa hediyenin hesabını yaptığımdan değil yani :)))))

Hiç yorum yok: