29 Ocak 2009 Perşembe

AYIR AYIR


Efdal bu hafta "hayır" demeyi öğrendi. Daha önce kafasını 2 yana sallayarak belirttiği hayırları şimdi gayet net olarak "ayır" la belirtiyor.

Geçen gün işten eve geldim ananesi herikisini de babasına doğum günü pastası alacağımız için hazırlamıştı. Baktım ben Ethemin montuyla uğraşırken Efdal ayakkabılarını çıkarmaya uğraşıyor ben de "hayır Efdal eğer ayakkabını çıkarırsan sen gelemezsin dedim" Hemen durdu baktım bu sefer Ethem gitmiş Efdal'în ayakkabısını çıkarmaya çalışıyor yavrum o da ayakkabısı çıkar diye korkmuş Ethem'e "ayır ayır "diye bağırıyor bir yandan da kardeşine parmak sallıyor.

Dün de akşam yemeği için dışarı çıktık. Gittiğimiz yerde Ethem ve Efdal için çok güzel oyun alanı vardı. Artık 2 saat oldu hadi artık gidiyoruz diyoruz Efdal gene "ayır ayır" bağırıyor Ethem de kardeşinin peşinde gitmiycekmiş çığlık çığlığa koşuyor çok şirinlerdi doğrusu:)))

23 Ocak 2009 Cuma

HAFTA SONU N'YAPMALI???

Geçen gün Efdal ile Efdal 'den 2 yaş büyük çok cimcime bir kızı olan arkadaşıma gittik. Efdal beni orada çok şaşırttı sanki kocaman bir çocuk gibi İpek'le güzel güzel oynadı. Tabii bunda İpek'in de vurdusu kırdısı olmayan bir çocuk olmasının büyük etkisi var. Bebekleri ile oyun kurdu, yapbozlarla oynadı, oyuncak ata bindi vs.. Ben de ilk defa yanımda tek de olsa çocuğum varken arkadaşımla iki laf etme imkanı buldum. Bu olay bana büyük bir cesaret kazandırdı ve artık diğer çocukların içine Efdal'i de Ethem'i de çıkarabileceğimi gösterdi. Gerçi Ethem yoktu yanımızda ama olsun Ethem'in de farklı olucağını düşünmüyorum. Hemen organizasyonlara başladık arkadaşlarla. Buluşmalar ayarlayacağız.
Bir de bunların haricinde artık hafta sonlarımızı plansız geçirmemeye karar verdim. Çocuklara çeşitli aktiviteler arıyorum. Dışarısı serin hatta soğuk olduğu için çok sıkılır oldu çocuklarım. Yoğun bir araştırma içindeyim. İlk zamanların evde bile birşeyler yapıcak olsak biraz zor geçiceğini biliyorum. Çünkü Ethem ile Efdal birbirlerinin dikkatlerini çok çabuk dağıtıyorlar ama olsun ben gene de kararlıyım.
Bakalım aktivite takvimimizi hazırlık aşamasındayım n'kadar uyabileceğiz:))))

19 Ocak 2009 Pazartesi

CADI LÜLÜKLÜ

Efdal'in bu resmini n'zamandır eklemek istiyordum. Bir bahanem olmayınca durduk yere ekleyeyim bari dedim. Geçen sene ilk yaşgününün ikinci kutlamasında çekilmişti. N'kadar cadı di mi??

En Büyük Türk Atatürk

Dedesi ile Ananesi Efdal ve Ethem'e Atatürk demeyi öğretmişler. Dedesi "En büyük Türk" deyince Efdal bir anda "atatuuk" diye bağırıyor. Bir insan bir adı ancak bu kadar güzel ve şirin söyleyebilir çok tatlı. Bir de bunu söylerken heyecanlanıp bağırması yok mu vallahi insanın yiyesi geliyor. Efdal'i görünce Ethem de söylemeye çalışıyor ama oğlum bir şeyi kendince güzel söyleyemeyince çok kısık sesle söyleyiveriyor:)))